Corala „Universitas” a susținut un recital la deschiderea Expoziției „Flori de toamnă” 2016 din Grădina Botanică „Anastasie Fătu” (foto)

GRĂDINA BOTANICĂ „Anastasie Fătu”- Deschiderea Expoziției „Flori de toamnă 2016”, a XL-a ediție, 29 octombrie 2016. Funcția artei e să redea omului sensul pierdut al tonalității sale. Inteligența nu omoară emoția și, efortul de generalizare, nu înăbușă fiorul dramatic al vieții. Stilul de viață și de gândire al acestui veac, prin excelență critic, a modificat și calitatea emoției, și resorturile ei interioare. Când lumea e privită cu luciditate, flacăra albă a pasiunii e cu atât mai pură ( Radu Beligan – “Între acte”).

Fotografiile de la recitalul din Grădina Botanică „Anastasie Fătu” pot fi vizualizate aici www.fb.me/UNIVERSITASdinUAIC/posts/1806335319602701

Distribuie...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn