Corala „Universitas” la ceremonia de decernare a titlului de Doctor Honoris Causa domnului Prof.univ.dr. Antoine Sylvain BAILLY, Universitatea din Geneva (foto)

Ceremonia de decernare a titlului de „Doctor Honoris Causa” al Universității, domnului prof. univ. dr. Antoine Sylvian BAILLY

Membrii Coralei „Universitas” au participat pe data de 21.10.2016 la ceremonia de decernare a titlului de „Doctor Honoris Causa” al Universității ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași, domnului prof. univ. dr. Antoine Sylvian BAILLY, distins cadru didactic la Universitatea din Geneva, Elveția. Atoine Sylvian Bailly este un profesor cu o carieră demnă de invidiat. Activitatea sa științifică se combină perfect cu mai multe funcții importante. Șansa pentru acestea fiind aceea de lua decizii printr-o cunoaștere perfectă a faptelor și a situațiilor.

Fotografiile din cadrul ceremoniei pot fi vizualizate pe www.fb.me/UNIVERSITASdinUAIC/posts/1800559473513619

Distribuie...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn